Szybka rezerwacja terminu

+48 12 442 41 61, kom. 600 422 883

Technologie

Komputerowe znieczulenie The Wand

Nie możemy Ci obiecać, że leczenie stomatologiczne będzie wyglądać jak relaks w SPA. Ale zapewniamy, że w naszej klinice wizyta może być bardzo komfortowa, łagodna i bezbolesna. Taka, że możesz ją nawet przespać

Nasi specjaliści zadbają, aby każda procedura przeprowadzana w trakcie leczenia Twojego lub Twojego dziecka była delikatna i bezbolesna. Technologia znieczuleń komputerowych WAND ułatwia nam stworzenie Strefy Łagodności w naszym gabinecie. Niezwykle delikatnie podane a zarazem skuteczne znieczulenie będzie dla Ciebie zaledwie neutralnym doznaniem- możesz nawet nie zauważyć, że znieczulenie jest już podawane. Będzie to dobrym początkiem zwykłego, miłego spotkania z lekarzem.

Bezbolesne znieczulenie komputerowe the Wand może być użyte to wszystkich zabiegów stomatologicznych.

Jak wygląda takie znieczulenie? Wszystko zaczyna się od ustawienia niewielkiego komputera, do którego wężykiem podłącznona jest niewielka końcówka, przypominająca cienki długopis lub, jak wolą nasi mali pacjenci, czarodziejska różdżka. Kiedy pacjent zasiądzie już wygodnie na fotelu, lekarz bierze ten „długopis” i przykłada delikatnie do dziąsła. Urządzenie zaczyna podawać płyn znieczulający a lekarz zaczyna wprowadzać powoli igłę w odpowiednie miejsce. Dla pacjenta jest to praktycznie niewyczuwalne. Sekret tkwi w tzw. płaszczu anemizacyjnym. Tworzy go płyn znieczulający otulający cały czas końcówkę igły, sącząc się powoli kropla po kropli. Dziąsło i tkanki są znieczulane, jeszcze zanim dotknie ich końcówka igły.

Kiedy końcówka Wand dotrze do miejsca, gdzie ma zostać wprowadzony płyn znieczulający wówczas  komputer aplikuje płyn z tzw. prędkością fizjologiczną. Oznacza to, iż jest on dostarczany na tyle wolno, by ciśnienie wprowadzanego płynu nie rozpierało tkanek i nie wywoływało odczucia dyskomfortu, a więc odbywało się bezpiecznie i bezboleśnie. Całość procesu trwa do ok. 2 minut, a po jego zakończeniu lekarz może rozpocząć zabieg.

produkt_wand_06

t1Unity stomatologiczne Stern Weber

Unit stomatologiczny to podstawowe narzędzie pracy każdego lekarza dentysty. Od niego w dużej mierze zależy jakość przeprowadzanych zabiegów. Centrum Stomatologii Veronadent wyposażone zostało w niezwykle nowoczesne, funkcjonalne i wygodne unity renomowanej fimy Stern Weber, wyposażone m. in. w kamery wewnątrzustne, dzięki czemu każdy pacjent może zobaczyć swoje zęby w czasie rzeczywistym, w dużym powiększeniu, a lekarz ma możliwość pokazania stanu uzębienia na monitorze i wytłumaczenia na czym będzie polegał zabieg, który zostanie przeprowadzony.

 

t2Mikroskop zabiegowy

Zastosowanie mikroskopu zabiegowego daje możliwość bardzo dobrego oświetlenia pola zabiegowego i odpowiedniego powiększenia widzianego obiektu, co w znacznym stopniu wpływa na precyzję przeprowadzanego zabiegu stomatologicznego. W Centrum Stomatologii Veronadent stosujemy mikroskop wyposażony w reflektor LED dający doskonałe oświetlenie wnętrza leczonego zęba. Powiększenia do nawet 25 razy gwarantują uzyskanie maksymalnej precyzji i znacznie zwiększają skuteczność zabiegu.

t3Implanty zębowe klasy premium

Stosowane w Centrum Stomatologii Veronadent implanty firmy Straumann wykonane są z innowacyjnego materiału Roxolid. Jest to przełomowy, specjalnie stworzony do stosowania w implantologii stop tytanu z cyrkonem, który wykazuje większą wytrzymałość niż czysty tytan i ma doskonałe właściwości osteointegracji (zrastania się z tkanką kostną). Dzięki wybitnym właściwościom biologicznym i mechanicznym, implanty na bazie Roxolid dają większe możliwości w procesie leczenia niż konwencjonalne implanty tytanowe.

Stosujemy również implanty Straumann ze specjalną powierzchnią SLActiv, która w znacznym stopniu przyspiesza zrastanie się implantu z kością, dzięki czemu możemy znacznie skrócić czas leczenia.

t4Sedoanalgezja

Jest to rodzaj znieczulenia wykonywanego w Centrum Stomatologii Veronadent przez doświadczonego specjalistę anestezjologa, polegający na wywołaniu u pacjenta stanu głębokiego uspokojenia, połączonego często z płytkim snem. W czasie zabiegu w sedoanalgezji pacjent nie odczuwa strachu ani lęku, jego ruchy są spowolniałe, bardzo wolno lub wcale nie reaguje na to, co się wokół niego dzieje. Jednym słowem operowany jest w stanie zupełnego zobojętnienia i uspokojenia (wszystko mu jedno, co się z nim będzie działo). Dzieje się tak na skutek podawanych przez anestezjologa odpowiednich leków, dzięki którym uzyskuje on stan znacznego, ogólnego rozluźnienia i uspokojenia. Dzięki sedoanalgezji kontrolowane są również takie dolegliwości jak odruch wymiotny czy nadciśnienie tętnicze. Korzystną stroną sedacji jest również to, że pacjent nie pamięta nieprzyjemnych momentów związanych z zabiegiem (tzw. niepamięć wsteczna). Mimo stanu głębokiej sedacji pacjent zachowuje  zdolność samodzielnego oddychania, jak i reagowania na polecenia lekarza.

Metodę stosuje się głównie w przypadku skomplikowanych zabiegów chirurgicznych i implantologicznych, połączonych np. z przeszczepem kości, ale nie tylko- właściwie każdy zabieg stomatologiczny może być wykonany z użyciem sedoanalgezji. Jest to szczególnie pomocne u pacjentów z dentofobią (panicznym strachem przed dentystą), u których rutynowo zabiegi dentystyczne przeprowadza się z użyciem tego znieczulenia.

t5Piezosurgery

Piezoelektryczne urządzenie do chirurgii kostnej to nowa rewolucyjna technika, która, dzięki kontrolowanym, trójwymiarowym drganiom ultradźwiękowym, zapewnia niezwykłą dokładność, jakiej nie oferują tradycyjne instrumenty stosowane do tego celu. Piezosurgery znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii stomatologicznej i szczękowej, implantologii, periodontologii oraz mikrochirurgii ortodontycznej. Pozwala przezwyciężyć ograniczenia w precyzji wykonywania zabiegu zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo śródoperacyjne (specjalnie opracowane końcówki w trakcie cięcia nie wydzielają ciepła i nie powodują nekrozy kości, a przy tym są niezwykle bezpieczne dla tkanek miękkich takich, jak naczynia krwionośne, nerwy, błona śluzowa zatoki szczękowej).

Rentgen cyfrowy (również badania trójwymiarowe)

W Centrum Stomatologii Veronadent posiadamy w pełni cyfrową pracownię rentgenowską. Cyfrowy obraz daje ogromne możliwości diagnostyczne. Można go bez trudu powiększyć, zmniejszyć, wyświetlić negatyw, pozytyw, wybrać kontrast, wysycenie, zmienić zaczernienie. A to nie wszystko. Wyświetlone na monitorze zdjęcie rentgenowskie pozwala specjaliście  wykonać niezbędne pomiary i przeprowadzić szczegółową ocenę. Dla pacjenta jest to gwarancja precyzyjnego określenia problemu. A dokładna diagnoza jest fundamentem skutecznego leczenia. To całkowita rewolucja w porównaniu do rentgena analogowego (wykonywanego na kliszy). Korzystając  z nowoczesnego cyfrowego RTG redukujemy kilkakrotnie dawkę promieniowania potrzebnego do wykonania badania, co jest znacznie bezpieczniejsze dla pacjenta. W Centrum Stomatologii Veronadent używamy aparatów światowego lidera w zakresie diagnostyki rentgenowskiej- firmy Kodak:

Kodak 9300 C umożliwia wykonywanie panoramicznych zdjęć zębów, będących podstawą do oceny stanu całego uzębienia wraz ze stawami skroniowo-żuchwowymi i zatokami szczękowymi. Co niezwykle istotne Kodak 9300 C, pozwala także na wykonanie zdjęcia w technologii 3D. Umożliwia to m.in. precyzyjną lokalizację zęba zatrzymanego, zmiany chorobowej, zebranie szczegółowych informacji o budowie tkanki kostnej oraz przeprowadzenie symulacji wszczepienia implantu, co zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo zabiegu i minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Możliwa jest również trójwymiarowa diagnostyka zatok obocznych nosa oraz stawów skroniowo-żuchwowych.  Urządzenie to pozwala również na wykonanie bardzo dokładnej diagnostyki wad zgryzu (zdjęcie cefalometryczne oraz tomografia 3D) co odgrywa kluczową rolę w planowaniu leczenia ortodontycznego oraz monitorowaniu jego przebiegu.

t7t6Kodak 2200 i system radiowizjografii RVG 6100– całkowicie bezpieczny, nowoczesny aparat o zminimalizowanej dawce promieniowania. Służy do wykonywania małych, punktowych, bardzo dokładnych i precyzyjnych zdjęć rentgenowskich. Pozwala na dokładne zdiagnozowanie zębów stałych i mlecznych, okolicznej struktury kostnej oraz tkanki miękkiej. Uwidacznia np. zęby nadliczbowe i uszkodzone, efekty przeprowadzonego leczenia kanałowego oraz zmiany chorobowe w ich okolicy.

 

 

Niewidoczne aparaty lingwalne Incognito

To wyjątkowy sposób korygowania wad zgryzu, przy zastosowaniu specjalnych, niewidocznych aparatów umieszczonych na zębach od strony językowej.

incognito (1)Aparat lingwalny (językowy) jest nowatorskim, wysoce innowacyjnym osiągnięciem w leczeniu ortodontycznym. Technika ta polega na przyklejeniu zamków od wewnętrznej strony zęba – są to więc zupełnie niewidoczne aparaty ortodontyczne. Nie zobaczy ich nikt, nawet podczas szerokiego uśmiechu. Jednocześnie jest to najnowocześniejszy stały aparat ortodontyczny, pozwalający uzyskać duży progres w zapewnianiu pacjentom pełnego komfortu, a dzięki technologii zastosowanej w niewidocznym aparacie lingwalnym wyraźnie poprawia się również skuteczność leczenia ortodontycznego.

Z czego wykonane są aparaty lingwalne?

Przede wszystkim ze specjalnego stopu złota, co gwarantuje ich wyjątkową wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału i indywidualnemu projektowaniu zamków można uzyskać mniejsze zamki, a – co za tym idzie – zwiększyć komfort pacjenta. Dodatkowo zastosowane stopy są biokompatybilne z tkankami organizmu ludzkiego. Nie stwarzają więc ewentualnego problemu alergii na metale, który występuje przy innych, głównie wykonanych z ze stopów metali z domieszką niklu, aparatach ortodontycznych.

incognito2Kto może zostać wyleczony stałym aparatem lingwalnym?

Stosowanie aparatów stałych nie ma ograniczeń wiekowych. Korzystają z nich zarówno dzieci posiadające stałe uzębienie, jak i dorośli. W związku z tym, że coraz więcej dorosłych pacjentów decyduje się na leczenie ortodontyczne aparatem stałym, znaczenia nabierają walory estetyczne. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest właśnie niewidoczny aparat lingwalny.

Aparat językowy pozwala zatem na całkowicie dyskretne przeprowadzenie profesjonalnego leczenia ortodontycznego i jest idealnym rozwiązaniem dla osób o dużym poczuciu estetyki, osób, u których ze względów zawodowych nie jest możliwe zastosowanie tradycyjnego stałego aparatu ortodontycznego, osób bardziej podatnych na próchnicę i choroby dziąseł oraz osób borykających się z problemami alergii na metale.

Metoda pozwalająca uniknąć odwapnień na przedniej powierzchni zębów

Aparat lingwalny wykorzystuje zamki umieszczone na językowej powierzchni zębów. Ma to jeszcze jedną zaletę – jest ona bardziej odporna na odwapnienia czy próchnicę niż powierzchnia wargowa. Dzięki temu można zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia szkliwa i powstania „białych plam” na zębach. Aparaty te są więc również godne polecenia pacjentom, u których – ze względu na słabą mineralizację szkliwa – istnieje duże ryzyko odwapnienia lub próchnicy.

incognito3System pozwalający na dostosowanie aparatu do indywidualnych warunków w jamie ustnej

W naszej klinice Veronadent w Krakowie każdy aparat lingwalny jest w pełni dostosowany do kształtu uzębienia Pacjenta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów zapewniamy możliwie najmniejsze wymiary elementów przyklejanych do zębów. Ponadto zamki i łuki są przygotowywane dla każdego pacjenta indywidualnie, na podstawie tak zwanego komputerowego set-up , czyli prognozy wyników leczenia. Wykonany w ten sposób aparat językowy umożliwia idealne ustawienie zębów nawet w sytuacjach znacznych wad zgryzu.

Podsumowując, aparat lingwalny gwarantuje dyskretne przeprowadzenie leczenia ortodontycznego i jest doskonałym rozwiązaniem dla osób o wysokim poczuciu piękna lub osób występujących publicznie. Ponadto jest idealny, dla pacjentów, u których występuje alergia na inne metale lub podatnych na próchnicę zębów i choroby dziąseł Wybierz w pełni profesjonalny aparat lingwalny. Kraków, Centrum Veronadent zaprasza!

t13Technologia CAD/CAM

To najnowocześniejsza technologia wykorzystywana do komputerowego projektowania i wykonywania uzupełnień protetycznych. Laboratoria protetyczne, z którymi współpracuje Centrum Stomatologii Veronadent stosują właśnie te zaawansowane techniki do przygotowania prac protetycznych dla naszych pacjentów.

t14Na czym to polega? Oznaczenie CAD jest skrótem angielskim od Computer Aided Design, co w wolnym tłumaczeniu oznacza komputerowo wspomagane projektowanie. Pod tym hasłem kryją się systemy wirtualnego projektowania prac na ekranie komputera. W przypadku prac protetycznych wykonywana przez technika dentystycznego podbudowa czy gotowe uzupełnienie „konstruowane” jest za pomocą odpowiednich programów komputerowych i fizycznie pojawi się dopiero podczas jej właściwego wykonywania przez maszynę. CAM to angielski skrót Computer Aided Manufacturing czyli komputerowo wspomagane wykonanie. Pod tym określeniem kryje się specjalistyczne oprogramowanie, które ma na celu zaplanowanie i zrealizowanie wykonania zaprojektowanego wirtualnie obiektu. Tak więc, proces wykonania uzupełnienia protetycznego jest również sterowany komputerowo, a specjalna maszyna wycina z odpowiedniego materiału wcześniej zaprojektowane uzupełnienie z precyzją sięgającą mikronów. Daje niezwykłą dokładność pracy a co za tym idzie zapewnia pacjentowi pewność,  trwałość,  bezpieczeństwo, komfort,  wygodę i estetykę na najwyższym możliwym poziomie.

 

t15Endometr

Jest to bardzo dokładne elektroniczne narzędzie do pomiaru długości kanału korzeniowego podczas leczenia kanałowego. Lekarz stomatolog, używając tego urządzenia, widzi na ekranie, na jakiej długości korzenia znajduje się instrument, co zdecydowanie wpływa na precyzję i bezpieczeństwo przeprowadzonego leczenia.

 

t16System wypełniania kanałów korzeniowych ciekłą gutaperką

Dobrze przeprowadzone leczenie kanałowe kończy szczelne wypełnienie systemu kanałowego zęba. W Centrum Stomatologii Veronadent lekarze specjalizujący się w endodoncji (leczeniu kanałowym) stosują do tego celu urządzenia do wypełniania kanałów korzeniowych ciekłą gutaperką. Jest to system wypełniania gwarantujący najlepszą szczelność, a co za tym idzie dający największą trwałość przeprowadzonego leczenia.

Nawigacja komputerowa w leczeniu implantoprotetycznym

nawigacjaJest to bardzo zaawansowana technika wszczepiania implantów, wykorzystująca specjalistyczne programy komputerowe do precyzyjnego zaplanowania a następnie przeprowadzenia zabiegu. Bazując na badaniu tomografii komputerowej (3D) program tworzy wizualizację szczęk Pacjenta bezpośrednio na monitorze komputera. Lekarz, planując leczenie, może wirtualnie osadzić implant, dowolnie modyfikując jego rodzaj i dopasowując rozmiar. Następnie z użyciem specjalnego szablonu chirurgicznego przeprowadza się zabieg umieszczając implanty we wcześniej zaplanowanych pozycjach. Pozwala to również na natychmiastowe osadzenie wcześniej przygotowanego uzupełnienia protetycznego- pacjent może się więc bezpośrednio po zabiegu cieszyć swoim pięknym uśmiechem.

  • bezpłatny parking
  • udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • klimatyzacja
  • gorący bufeT
  • darmowy internet
  • RTG